Ars Digital Studio - Production / Postproduction

An Image Slideshow An Image Slideshow An Image Slideshow An Image Slideshow An Image Slideshow An Image Slideshow An Image Slideshow An Image Slideshow

ФИЛМОГРАФИЯ на АРС ДИДЖИТАЛ СТУДИО

ARS DIGITAL Studio (ADS) присъства на пазара на филмопроизводството от 1994г. ADS е специализирано студио за продуцентство, продукция и постпродукция на филми, ТВ сериали, ТВ програми и рекламни спотове.
ADS разполага с творчески и технически екипи за изработка на рекламни клипове, презентации, PR филми, ТВ предавания.

В развитие – 2020 г.:

  • „Лили и Анархиста“ – проект за развитие на сценарий за пълнометражен игрален филм, сценарист: Димитър Петков

В производство – 2020 г.:

  • „1979“ – пълнометражен игрален филм, сценарист: Димитър Златинов, режисьор: Димитър Петков – в процес на постпродукция;
  • „Жири“ - пълнометражен игрален филм, сценарист: Николай Георгиев, режисьор: Петя Йосифова – в процес на предподготовка и подготовка 

Игрални филми:

2019 година

  • „Засукан свят“ – пълнометражен игрален филм, 111 мин, сценарист: Емил Бонев, режисьор: Мариус Куркински- предстояща премиера септември 2020 г.
  • „До края на дните ни“ – късометражен игрален филм, 28 мин, сценарист и режисьор: Димитър Петков

2018 година

  • „Моторът“ – пълнометражен игрален филм, 83 мин, сценарист и режисьор: Валентин Гошев – предстояща премиера юни 2020 г.
Награди и номинации
  • 2018 – Награда на Кинофестивал за операторско майсторство "Златното око" за операторска работа
  • 2018 – VI международен кино-ТВ фестивал „Славянска приказка“, септември 2018, София – Голямата награда „Сребърен Свети Георги“
  • 2018 – Международен филмов фестивал Шанхай – участие в конкурсна програма
  • 2018 – A Fest Film Anifest Rozafa, Shkodra, Albania – голямата награда за най-добър филм
  • 2018 – Balkan New Film Festival февруари
  • 2018 – Balkan New Film Festival tour
  • 2018 – Международен София Филм Фест – участие в конкурсна програма
  • 2018 – Фестивал на българския игрален филм “Златна роза”, Варна – участие в конкурсна програма

2017 година

  • „Silent Movie/Пътешествие в два свята“ – пълнометражен игрален филм , 100 мин, с участието на Милчо Левиев, сценаристи: Александър Томов и Андрей Чертов, режисьор: Андрей Чертов

2015 година

  • Жената на моя живот” - пълнометражен игрален филм, 102 мин, сценаристи: Али Талиб и Антоний Дончев, режисьор: Антоний Дончев
Награди и номинации
  • 2015 – „Златна Афродита“ за най- добра актриса - 10ти Кипърски МФФ Cyprus IFF, Никозия
  • 2015 – Наградата за най-добра режисура на 7ми Ro IFF, Румъния
  • 2016 – Специална награда на журито - 17ти Фестивал на детективския филм, Москва
  • 2016 – „Златен Хелиос“ за най-добър продуцент и оператор на 4-ти МФФ „Славянска приказка“, София
  • 2015 – Световна премиера на 37-ми МФФ в Москва
В официалната селекция на:
  • 2015 – 37ми МФФ „Манаки Брадърс”, Битоля, Македония
  • 2016 – 2-ри All Lights IFF, Хайдарабад, – Индия
  • 2016 – 6-ти SEE IFF Берлин
  • 2016 – 6-ти SEE IFF Париж
  • 2016 – 12-ти МФФ на мюсюлманското кино, Казан
  • 2016 – 2-ри МФФ Сюлеймания, Ирак
  • 2016 – 3-ти МФФ Ербил, Ирак
  • 2015 – Фестивал на българския игрален филм „Златна Роза“
  • 2016 – 3-ти МФФ Улан Батор
  • 2015 СоИндипендънт филмов фестивал в Ню Йорк
  • 2016 – 1ви МФФ Одрин /програма „Фокус България“/
  • Банат“ – пълнометражен игрален филм дебют, копродукция (Италия, Румъния, Македония и България) 84 мин, сценаристи: Адриано Валерио и Енцио Абате, режисьор: Адриано Валерио
Награди и номинации
  • 2015 – световна премиера на официална селекция на фестивала във Венеция;
  • 2015 – 20-ти международен филмов фестивал, Пусан, Южна Корея – официална сеекция
  • множество фестивални участия –http://ez-films.com/banat/
  • Бартер“ – пълнометражен игрален филм, копродукция с БНТ, 97 мин,  сценаристи: Юрий Дачев и Атанас Киряков, режисьор: Атанас Киряков
Награди и номинации
  • 2015 – участие в София Индипендънт филмов фестивал в Ню Йорк,
  • 2015 - Фестивал на българския игрален филм „Златна Роза“– награда за най-добър ТВ филм,
  • 2015 - Международен Филмов Фестивал "Любовта е лудост"– награда за най-добра женска роля на актрисата Татяна Лолова
  • „Долу от Рая“ – късометражен игрален филм дебют, копродукция (Македония), 20 мин, сценарист: Кристина Николова, режисьор: Саша Станишич
Награди и номинации
  •  2015 - Фестивал на българския игрален филм “Златна роза” – участие в конкурсна програма

2013 година

  • Слънчево“ – пълнометражен игрален филм, 101 мин, режисьор и сценарист: Илия Костов – кино постпродукция, копродуценти

2010 година

  • Заложна къща“ – късометражен игрален филм по разказа на Деян Денев „Заложна къща“; 8 мин, режисьор и сценарист: Нешка Караджинска

Документални филми:

2020

  • „Ние сме болката“ – пълнометражен документален филм, 84 мин, сценарист и режисьор: Боян Папазов - предстояща премиера 2020 г.
  • “Дорина“ - пълнометражен документален филм, 60 мин, сценарист и режисьор: Атанас Киряков – предстояща премиера – Международен София Филм фест, септември 2020

2019

  • „Реквием“ – пълнометражен документален филм, 68 мин, сценаристи: Аглика Карастоянова и Георги Тошев, режисьор: Георги Тошев – премиера: Фестивал „Мастър ъф арт“ 2020
    2019 – Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" - състезателна програма
  • „Написаното с перо от ангел е завинаги“ – пълнометражен документален филм, 96 мин, сценарист и режисьор: Христо Илиев
    2019 – Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" - състезателна програма

2018

  • „Без телевизор?“ – пълнометражен документален филм, 54 мин, сценарист: Геновева Димитрова, режисьор: Станислава Калчева
    Награди и номинации
  • 2017- Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" - състезателна програма
  • 2018 - Международен София Филм Фест - състезателна програма
  • 2018 - Фестивал за ново европейско кино „Златната липа” - състезателна програма

2017

  • „Това име го забравете“ – пълнометражен документален филм, 58 мин, сценаристи: Румянка Енамуилиду, Боян Папазов; режисьор: Боян Папазов
    Награди и номинации:
    2017 - Международен София Филм Фест - състезателна програма
    2017- Международен фестивал за куклено изкуство „Михаил Лъкатник“, Ямбол
    2017- Театрален фестивал „Варненско лято“
    2017- 21st Ji.hlava International Documentary Film Festival
    2017 - Театрален фестивал „Сцена на кръстопът“, Пловдив
    2017- Ден на будителите, Бургас,
    2017 - Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" - състезателна програма
    2018 - кино „Одеон“, януари
  • „Братимене“ / „Балканска хармония, истина или сън“ – пълнометражен документален филм, 75 мин, сценарист и режисьор: Атанас Киряков, подкрепен за развитие от европейската програма MEDIA и ИА „НФЦ“. – премиерна прожекция „Киномания“ 2016 г., разпространен 2017 „Одеон“
    Награди и номинации:
    2017 - Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" - състезателна програма

2014

  • „Гражданинът Кино“ – пълнометражен документален филм, 81 мин, сценарист и режисьор: Коста Биков
    Награди и номинации:
    2014 - Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон"- награда на Българска Национална Филмотека; Награда на Община Пловдив;
    - разпространение в рамките на Фестивал „Киномания“ 2014;
  • „Българските съкровища“ – пълнометражен документален филм, сценарист: Р. Константинова, режисьор: Станислава Калчева
  • „Отмъщението - Дългата сянка на ДС“ – пълнометражен документален филм, 75 мин, сценарист и режисьор: Атанас Киряков; участие в състезателната програма на Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" 2014

2013

  • „Ром Кихот” – пълнометражен докуметален филм, 61 мин, сценаристи: Петя Накова и Нина Пехливанова, режисьор: Петя Накова
    Награди и номинации:
    състезателна програма - Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон", 2013 г., Филмов фстивал Котбус, 2013 - състезателна програма - и други. – www.romaquixote.com
  • „Преходът или какво стана с нас“ – пълнометражен документален филм, 50 мин, сценарист и режисьор: Атанас Киряков – подкрепен за развитие от европейската програма MEDIA и ИА „НФЦ“
    Награди и номинации:
    2013 - участие в конкурсна програма на Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон"

2012

  • „Случайни гости от случаен влак“ – копродукция с ПРОФИЛМ, пълнометражен документален филм, 58 мин, сценарист и режисьор: Антоний Дончев
    Награди и номинации:
    2012 - Фестивал „Все вместе“, Севастопол 2012 – специалната награда на журито и специалната награда на спонсора на фестивала
    2012 - Фестивал на българското документално и анимационно кино „Златен Ритон“, - конкурсна програма, почетен диплом

2011

  • „Филмова орис“ – пълнометражен документален филм, 79 мин, сценарист и режисьор: Никола Корабов
    Награди и номинации:
    2011- участие на Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон"
  • „Горяни” – пълнометражен документален филм , копродукция с „АРТ 47“, КАМЕРА ООД, 60 мин, режисьор и сценарист: Атанас Киряков

2010

  • “Човекът и образът му” – пълнометражен документален филм, 29 мин, режисьор: Станислава Калчева
    Награди и номинации:
    2010 - участие на Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон"
  • „Автопортрет с маска“ – пълнометражен документален филм, 25 мин, режисьор и сценарист: Атанас Киряков, сценарист: Юрий Дачев
  • “Ахилесовата пета” – пълнометражен документален филм, 54 мин, режисьор и сценарист: Станислава Калчева
    Награди и номинации:
    2010 - Специалната награда на журито - Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон", Пловдив

2009

  • “Омагьосан от морето” – пълнометражен документален филм, 57 мин, режисьор и сценарист: Атанас Киряков
  • “Мост над стената” – пълнометражен документален филм, режисьор и сценарист: К. Занков
  • „Иван Кирков или да се спасиш в спомена” – пълнометражен документален филм, 58 мин, режисьор и сценарист: А. Киряков, копродуция с “Киноцентър София”
  • „Джазта праста или кои са българските ноти. Мартин Любенов и неговата музика" - пълнометражен документален филм, 54 мин, режисьор: Андрей Слабаков, сценарист: Александър Донев
  • “Градът на жените баданте” – пълнометражен документален филм , 80 мин, копродуция с “АРГО ФИЛМ”, режисьор: Стефан Командарев, сценарист: Диана Иванова
  • “Две или три неща, които знаем за нея” – пълнометражен документален филм , 54 мин, копродуция с “Гала филм”, режисьор: Люба Кулезич.

2008

  • “Нощ в София” – пълнометражен документален филм, 55 мин, режисьор: Станислава Калчева, Сценарист: Геновева Димитрова
  • “Групата” – пълнометражен документален филм, режисьор: Станислава Калчева.
  • “Кукленикът” – копродукция с Италия, пълнометражен документален филм, режисьор: Иван Тонев
  • “Преводачката на черно-бели филми” – пълнометражен документален филм , 54 мин., режисьор: Теди Москов
    Награди и номинации:
    2007 - “Taormina Film Fest”, Италия,
    2007 - “28th Mostra de Valencia”, Испания;
    2007 - Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон" - наградата на Българска национална филмотека;
    2008 - “Asolo ArtFilm Festival”
    2008 - Италия – награда за най-добър филм и специална награда от Президента на Република Италия

2007

  • “Частно разследване” – пълнометражен документален филм , 78 мин., режисьор и сценарист: Антоний Дончев
    Награди и номинации:
    2009 -– най-добър филм в категория „Исторчески филми“, Детектив фест”, Москва
    2007 - Фестивал на българското документално и анимационно кино „Златен Ритон“, 2007 г.- конкурсна програма, почетен Диплом
    2008 - Международен телевизионен фестивал “Златната ракла” – конкурсна програма
    2008 - "Cinema Verite" Iran International Documentary Film Festival, Иран
    2008- “1001 Documentary Film Festival”, Istanbul, Турция – конкурсна програма
    2009 - “16th Golden Boll Film Festival”, Турция, в документалната извънконкурсна програма
  • “Дал бог дол” – пълнометражен документален филм, 56 мин., режисьор и сценарист: Пенка Монова
  • “Летящите хора на Жоел” – пълнометражен документален филм, 52 мин, режисьор и сценарист: Атанас Киряков
  • “Голямата любов на френския "терорист" Абел Рамбер” – пълнометражен документален филм, 50 мин, режисьор и сценарист: Атанас Киряков

2006

  • “Стършелът” – пълнометражен документален филм, режисьор: Благомир Алексиев
  • “Заговорникът – Дипломат” – документален филм, режисьор: Иван Тонев, сценарист: Тодор Ташев
  • “Неизвестното за световноизвестния” - пълнометражен документален филм, режисьор и сценарист: Станислава Калчева
  • “Любовта е...” – пълнометражен документален филм, режисьор: Иван Тонев, сценарий: Таня Шахова, Иван Тонев
  • “Деца” - пълнометражен документален филм, режисьор Иван Тонев

2005

  • “Един български глас в Европа” - пълнометражен документален филм, 58 мин, режисьор: Станислава Калчева, сценарий: Тома Томов, Станислава Калчева

2003

  • “Азбука на надеждата” – пълнометражен документален филм, 55 мин, режисьор: Стефан Командарев, сценарий: Юрий Дачев
    Награди и номинации:
    2003 - Голямата награда "Златен ритон" за документален филм и Награда на Националния филмов център за най-добър продуцент на Стефан Командарев от Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон"
    2004 - Първа награда за филма на Стефан Командарев от Филмовия фестивал във Висбаден, Германия.

2002

  • “Хляб над оградата” – пълнометражен документален филм, 56 мин, режисьор: Стефан Командарев, сценаристи: Стефан Командарев, Юри Дачев
    Награди и номинации:
    2002- Награда за най-добър източноевропейски филм – ДОК-Фест Лайпциг, Германия
    2003 - Награда за най-добър документален филм – МФФ “GoEast”, Висбаден, Германия
    2003- Специално отличие на ФИПРЕССИ - МФФ “GoEast”, Висбаден, Германия
    2003 - Награда за най-добър оператор - Международен фестивал на ТV филми и програми “Златната ракла”, Пловдив, България
  • “А бяхме рицари” – пълнометражен документален филм, режисьор: Олег Ковачев
  • “Каре” – пълнометражен документален филм, 27 мин, режисьор: Ани Йотова, сценаристи: Таня Шахова, Ани Йотова
    Награди и номинации:
    2003 - Награда за дебют в документалното кино – Фестивал на българското документално и анимационно кино "Златен ритон"

2001

  • “Страсти по Леа” – пълнометражен документален филм, 85 мин, режисьор: Николай Йотов, сценарий: Еди Казасян, Николай Йотов, Радослав Спасов
    Награди и номинации:
    2001- Награда за най-добър режисьор - МФФ “Златен Витяз”, Русия
    2001- Награда “Андрей Тарковски” – МФФ “Златен Витяз”, Русия
    2001- Голямата награда “Златен Ритон” за най-добър български документален филм, Фестивал „Златен ритон“

ТВ игрални филми:

  • Пату” – 59 мин, режисьор: Станислава Калчева, Сценарий: Влади Киров, Любомир Канов, 2003 г.
  • Последното пътуване”, 60 мин, режисьор: Васил Барков , Сценарий: Мария Станкова, Васил Барков, 2008 г
  • Завръщане у дома”,  режисьор: Стоян Камбарев
    Европейски морски ден“ - съвместен проект с община Бургас, отразяване на събитието и последващ филм за него - https://eu2018bg.bg/bg/events/457

ТВ поредици

  • “Капиталов Пазар”, “Здравна Реформа” и “Пенсионно осигуряване”, “Успели.bg” – документална поредица, “Всичко за работата”, “Закрила на децата”

ТВ ситуационна комедия:

  • “Клиника на третия етаж” – ТВ комедия на ситуациите – Продуцент БНТ, Изпълнителен продуцент, продукция и постпродукция – АРС ООД (Ars Digital Studio), 2010г. – селектиран за фестивала в МонтеKарло 2010г. в състезателната програма
  • “Клиника на третия етаж” – ТВ сериал – ТВ комедия на ситуациите / 23 епизода / – извършена постпродукция

 Кино пост продукция

  • Пътуващо кино“ – пълнометражен игрален филм, 2019, 125 мин, сценарий и режисура: Илия Костов
  • Пеещите обувки” – пълнометражен игрален филм, 2016, 141 мин, копродукция MENCLIPS/KANINA FILM, сценарий: Георги Данаилов, Радослав Спасов, режисьор Радослав Спасов
    Награди и номинации:
    2016 - Специалната награда на журито „Сребърен Георгий“,Международен филмов фестивал Москва, Русия
  • Вратата на Ева” – албанско-руска филмова продукция
  • Стъклени топчета” – пълнометражен игрален филм, 1999, 97 мин, 41-Т, БНТ, БОЯНА ФИЛМ , режисьор и сценарист: Иван Черкелов
  • The Pelswick” – канадска анимационна продукция
  • Стюарт Литъл” – пълнометражен игрален филм на Columbia Picture (изработка на българската версия)   
  • Музикални видеоклипове: “Желание” – Авеню , “Сам” – Николай Урумов, “Когато всичко свърши”  и др.
  • Рекламни видеоклипове: GD, Victory Super Light, Мелник, Napoleon, ДЗИ, Stambuli, In Time и др. 

Игрални и анимационни пълнометражни филми – пълен дублаж (post-sync / L.S.)

  • Принцеса Анастасия” ( 20th Century Fox )
  • Барток Великолепни” (20th Century Fox)
  • Принцът на Египет” (“Dream Works Pictures”)
  • Фрънгъли”, “Стюърт Литъл” (“Columbia Pictures” )
  • Космически забивки”, “Астерикс и индианците”, ”Вълшебният меч”, “Волният Уийли”  
  •  “Barbie and the Diamond Castle” – пълнометражна анимация, (DVD 5.1), 2008 г.
  • Barbie Christmas” – пълнометражна анимация, (DVD 5.1), 2008 г.
  • Barbie Thumbelina” – пълнометражна анимация, (DVD 5.1), 2009 г.
  • Артур и отмъщението на Малтазар” – пълнометражен анимационен кино филм (3D) – адаптация на български език за кино, 2009
  • Битката за земята” – пълнометражен анимационен кино филм (3D) – адаптация на български език за кино
  • Артур и войната на двата свята” – пълнометражен анимационен кино филм (3D) – адаптация на български език за кино, 2010 г.
  • общо повече от 50 филма

Други

  • Театрална постановка
    “Черна дупка” – ТВ адаптация,
    “Васа Железнова” – ТВ адаптация